آجر نما
1396/10/26  ساعت 14| بازدید: <~PostViwe~> | نویسنده masiretejarat |
 آجر نما يا  آجر قرمز  علاوه بر رنگ ظاهري تفاوت‌هاي ديگري نيز با آجر زرد دارد:
 
در تفاوت آجر زرد و آجر قرمز نما بايد گفت ، آجرنماي زرد معمولا از خاك رس تهيه مي‌شود ولي آجرنماي قرمز  از معادن سنگ كه داراي اكسيد آهن بالا مي‌باشد، تهيه مي‌شود. به طوري كه نياز به افزودن مواد رنگي نمي‌باشد و دوام رنگ به طور دائم ثابت مي‌باشد.
تفاوت دوم در تفاوت آجر زرد و قرمز نما اين است كه درصد جذب آب آجرنماي قرمز بسيار پائين بوده، به همين دليل در زمستان در هنگام يخ‌ بندان دوام بيشتري دارد و مناسب جهت استفاده در مناطق سردسيري مي‌باشد. همچنين اين نوع آجر مناسب جهت شهرهاي بزرگ و آلوده و نيز مناطق شرجي با رطوبت بالا مي‌باشد، چرا كه آجرنماي قرمز رطوبت و آلودگي را به خود جذب نمي‌كند و همين امر باعث مي‌شود تا ساليان سال با همان كيفيت اوليه باقي بماند.
سومين تفاوت آجر زرد و قرمز نما در اين است كه خاصيت ضد سايش آجرنماي قرمز باعث مي‌گردد كه در بسياري از كشورهاي جهان جهت استفاده در اماكن عمومي نظير پياده‌روها و نيز منازل ويلايي به صورت كف فرش استفاده گردد در صورتي كه آجر نماي زرد كمتر داراي چنين خصوصيتي است.
چهارمين تفاوت آجر زرد و قرمز نما ، مقاومت فشاري بسيار بالا در آجر نماي قرمز توليدي با سنگ شيل است كه آن را در مقايسه با آجر هاي توليدي با خاك رس كه عموما زرد رنگ هستند متمايز مي نمايد .
همين تفاوت آجر زرد و قرمز نما باعث گرديده تا در سراسر اروپا ، آمريكا ، چين و كشورهاي آسياي ميانه از اين نوع آجر استفاده مي‌گردد.

 

برچسب‌ها:

آجر كف - آجر نما
1396/6/21  ساعت 19| بازدید: <~PostViwe~> | نویسنده masiretejarat |

آجر كف فرش

آجر نما،آجر قرمز ، آجر پلاك ، آجر لفتون ، آجركف و...از جمله توليدات شركت آجر نماي عمران ميباشد.

در اين مطلب ما سعي ميكنيم توضيحاتي در مورد كف فرش به شما ارائه كنيم .

وقتي نام كف فرش مطرح مي شود مصالح گوناگون و فراواني در برابر ما قرار مي گيرد. سنگ، موزاييك، آسفالت، پاركت، سراميك، آجر و... از جمله كف فرش هايي مي باشند كه مصرف فراوان در ساختمان دارند. شاخصه هاي فني و كيفي هر كدام از آنها نوع كاربري انها را مشخص مي كند.آجر كف فرش فرآورده اي است كه طي مراحل شكل گيري، خشك كردن خشت و پخت در دماي بالا تبديل به محصولي با دوام مي گردد. ماده اوليه اين محصول سنگ شيل و يا سنگ معدن مي باشد.

برچسب‌ها:

[ ]

:: مطالب مشابه

بقیه صفحات

درباره سایت
عضویت در خبرنامه
عضویت لغو عضویت
نظر سنجی سایت
نتیجه
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
لینک های تبادلی اتوماتیک
فاقد لینک
ورود به سایت
نام کاربری :
پسورد :
عضویت در سایت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار سایت
بازدیدکنندگان امروز : 63
بازدیدکنندگان دیروز : 48
افراد آنلاین : 2
کل بازدیدکنندگان : 1759
دیگر موارد