آجر نما
۲۶ دى ۱۳۹۶ ساعت ۰۲:۵۸:۲۱| بازدید: | نویسنده nazanin | نظرات (0)
 آجر نما يا  آجر قرمز  علاوه بر رنگ ظاهري تفاوت‌هاي ديگري نيز با آجر زرد دارد:
 
در تفاوت آجر زرد و آجر قرمز نما بايد گفت ، آجرنماي زرد معمولا از خاك رس تهيه مي‌شود ولي آجرنماي قرمز  از معادن سنگ كه داراي اكسيد آهن بالا مي‌باشد، تهيه مي‌شود. به طوري كه نياز به افزودن مواد رنگي نمي‌باشد و دوام رنگ به طور دائم ثابت مي‌باشد.
تفاوت دوم در تفاوت آجر زرد و قرمز نما اين است كه درصد جذب آب آجرنماي قرمز بسيار پائين بوده، به همين دليل در زمستان در هنگام يخ‌ بندان دوام بيشتري دارد و مناسب جهت استفاده در مناطق سردسيري مي‌باشد. همچنين اين نوع آجر مناسب جهت شهرهاي بزرگ و آلوده و نيز مناطق شرجي با رطوبت بالا مي‌باشد، چرا كه آجرنماي قرمز رطوبت و آلودگي را به خود جذب نمي‌كند و همين امر باعث مي‌شود تا ساليان سال با همان كيفيت اوليه باقي بماند.
سومين تفاوت آجر زرد و قرمز نما در اين است كه خاصيت ضد سايش آجرنماي قرمز باعث مي‌گردد كه در بسياري از كشورهاي جهان جهت استفاده در اماكن عمومي نظير پياده‌روها و نيز منازل ويلايي به صورت كف فرش استفاده گردد در صورتي كه آجر نماي زرد كمتر داراي چنين خصوصيتي است.
چهارمين تفاوت آجر زرد و قرمز نما ، مقاومت فشاري بسيار بالا در آجر نماي قرمز توليدي با سنگ شيل است كه آن را در مقايسه با آجر هاي توليدي با خاك رس كه عموما زرد رنگ هستند متمايز مي نمايد .
همين تفاوت آجر زرد و قرمز نما باعث گرديده تا در سراسر اروپا ، آمريكا ، چين و كشورهاي آسياي ميانه از اين نوع آجر استفاده مي‌گردد.

 

برچسب‌ها: آجر نما - آجر قرمز - آجر نما قرمز - آجر نما - آجر پلاك،

[ ۱ ]

بقیه صفحات

درباره سایت
عضویت در خبرنامه
عضویت لغو عضویت
نظر سنجی سایت
نتیجه
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
لینک های تبادلی اتوماتیک


ورود به سایت
نام کاربری :
پسورد :
عضویت در سایت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار سایت
بازدیدکنندگان امروز : 88
بازدیدکنندگان دیروز : 48
افراد آنلاین : 1
کل بازدیدکنندگان : 1784
دیگر موارد